• kominiarz na dachu

  Zakład kominiarski w Warszawie


  Nie jesteśmy czarodziejami,
  ale mamy coś z magików.

  zobacz swoje miasto z innej perspektywy...

 • kominiarz

  Jesteśmy na rynku już ponad 20 lat.
  W tym czasie zdążyliśmy wejść na
  56% dachów w Warszawie i jej
  okolicach...

 • 64276578
  pokonanych schodów
  8034573
  pokonanych szczebli drabin
  535639
  wyczyszczonych kominów
  1595
  oderwanych guzików
  399
  niespodzianek
panorama domy domy domy blank domy domy domy kominiarz golebie

Kontrola instalacji gazowej

Wśród usług świadczonych przez nasz Zakład Kominiarski jest także kontrola instalacji gazowej polegająca na sprawdzeniu szczelności aparatów gazowych (kuchenek, pieców na gaz oraz innych urządzeń) w mieszkaniach, domach i budynkach użyteczności publicznej. Regularne przeglądy instalacji gazowej, podobnie jak kontrole przewodów kominowych, pozwalają w porę wykryć ewentualne nieprawidłowości i zapobiec zagrożeniu. Pomiarów dokonujemy na odcinku pomiędzy aparatem gazowym a gazomierzem zarówno przy zamkniętych, jak i otwartych kurkach. Przegląd instalacji gazowej obejmuje także sprawdzenie urządzenia pomiaru zużyciu gazu, poziomu stężenia gazu w pomieszczeniach piwnicznych oraz kontrolę stanu technicznego sprzętów gazowych. Po skończonej kontroli wystawiamy zaświadczenia i protokoły odnośnie stanu instalacji oraz dopuszczenia jej do dalszej eksploatacji – opinie dla gazowni.

Urządzenia gazowe, których stan techniczny pozostawia wiele do życzenia oraz domowe naprawy sprzętu, dokonywane bez fachowej wiedzy i umiejętności, stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia a nawet życia użytkowników obiektu. Nawet niesprawny system wentylacyjny (wywiew i nawiew) może skutkować gromadzeniem się w powietrzu trujących spalin gazu ziemnego. Coroczna kontrola instalacji gazowych jest zatem obowiązkowa – powinni o tym pamiętać wszyscy właściciele i zarządcy budynków.

Zachęcamy do współpracy zarówno Odbiorców indywidualnych, jak i wspólnoty mieszkaniowe oraz zarządców obiektów użyteczności publicznej.