• kominiarz na dachu

  Zakład kominiarski w Warszawie


  Nie jesteśmy czarodziejami,
  ale mamy coś z magików.

  zobacz swoje miasto z innej perspektywy...

 • kominiarz

  Jesteśmy na rynku już ponad 20 lat.
  W tym czasie zdążyliśmy wejść na
  56% dachów w Warszawie i jej
  okolicach...

 • 65685624
  pokonanych schodów
  8210703
  pokonanych szczebli drabin
  547381
  wyczyszczonych kominów
  1630
  oderwanych guzików
  408
  niespodzianek
panorama domy domy domy blank domy domy domy kominiarz golebie

Kontrola przewodów kominowych

Nieprawidłowe działanie komina oraz nieszczelność przewodów wentylacyjnych należą do najczęstszych przyczyn zatruć i zaczadzeń. Aby nie dopuścić do zagrożenia zdrowia i życia użytkowników budynku, przewody kominowe powinny być obowiązkowo kontrolowane co najmniej raz w roku – jest to niemniej ważne od regularnej kontroli instalacji gazowej. Celem kontroli kominów jest poznanie ich faktycznego stanu, zbadanie sprawności przewodów kominowych oraz wykrycie ewentualnych usterek. Przeglądowi podlegają wszystkie przewody kominowe w obiekcie: wentylacyjne, dymowe i spalinowe. Kominiarz na podstawie przeprowadzonej kontroli ocenia, czy przewody kominowe oraz podłączenia mogą być bezpiecznie użytkowane.

Kamera kominowa w kontroli przeglądów kominowych

Oferujemy wykonanie kontroli przewodów kominowych z wykorzystaniem zaawansowanego technologicznie sprzętu, m.in. kamery kominowej. Taka kamera pozwala kominiarzowi dotrzeć trudno dostępne miejsca. Dzięki kamerze kominowej możliwe jest wykonywanie zdjęć i kręcenie filmów – to duża pomoc w szczegółowym zdiagnozowaniu usterek będących przyczyną niewłaściwego funkcjonowania przewodu kominowego. Diagnoza z wykorzystaniem kamery przyczynia się także do obniżenia kosztów naprawy komina.

Odbiór przewodów kominowych

Dokonujemy odbiorów przewodów kominowych i wydajemy zaświadczenia o dopuszczeniu ich do użytku celem przedstawienia stosownego dokumentu w:

 • nadzorze budowlanym,
 • gazowni,
 • sanepidzie.

Dokonanie odbioru znajdujących się w budynku przewodów kominowych jest jednym z najważniejszych elementów umożliwiających wydanie dokumentu pozwalającego na dopuszczenie go do użytku. Zanim wydamy zaświadczenie, sprawdzamy prawidłowość wykonania przewodów kominowych oraz sprawność wymiany powietrza.

Sprawdzenie szczelności przewodów kominowych

W zakresie badania technicznego przewodów kominowych dokonywanego w celu ich odbioru, przeprowadzamy wszystkie wymagane czynności, m.in. sprawdzamy szczelność przewodów kominowych poprzez ich zadymienie. Test dymem, poprzedzony czyszczeniem kanału kominowego, daje nam możliwość wykrycia i naprawy ewentualnych nieszczelności kominowych oraz pęknięć. To bardzo ważne: niezauważone na czas nieszczelności mogą grozić wyciekiem szkodliwych gazów i emisją tlenku węgla!

Pomiary wymiany powietrza

Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowania komina, w pomieszczeniu powinna być zapewniona dobra cyrkulacja powietrza. Nasza firma kominiarska wykonuje niezbędne pomiary wyłącznie za pomocą specjalnego, legalizowanego sprzętu. Wydajność wymiany powietrza zależy od potrzeb użytkowych i funkcji pomieszczeń, istotne są również bilans ciepła i wilgotność oraz emitowanie zanieczyszczeń stałych i gazowych.

Udrożnienie przewodów kominowych

Przyczyną braku drożności przewodów kominowych najczęściej są gnieżdżące się u ich wylotu ptaki. Do usuwania niedrożności kominów wykorzystujemy przebijak oraz sprężynę kominiarską.